TITLE

DESCRIPTION

Próbna ewakuacja

We wtorek 7 listopada w naszej szkole odbyła się - zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej w Jabłonnie -  próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Dokładnie o godzinie 12:00,  po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji”, przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Po dokonaniu próbnej ewakuacji, której wynik był bardzo dobry udaliśmy się do klasy, gdzie miała miejsce  pogadanka na ten  temat. Wychowawczyni omówiła z nami wyniki ewakuacji i udzieliła kilku porad. Obejrzeliśmy także  film instruujący jak postępować w czasie wybuchu pożaru.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress